=SU DÖNGÜSÜ=

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/okulluxc/public_html/modules/views/views.module on line 823.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_display::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/okulluxc/public_html/modules/views/plugins/views_plugin_display.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_display::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/okulluxc/public_html/modules/views/plugins/views_plugin_display.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/okulluxc/public_html/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/okulluxc/public_html/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_many_to_one::init() should be compatible with views_handler_filter::init(&$view, $options) in /home/okulluxc/public_html/modules/views/handlers/views_handler_filter_many_to_one.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_term_node_tid::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /home/okulluxc/public_html/modules/views/modules/taxonomy/views_handler_filter_term_node_tid.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/okulluxc/public_html/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/okulluxc/public_html/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/okulluxc/public_html/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.

Buhar: Yer yüzündeki sular güneşin sıcaklığının etkisiyle BUHARLAŞMA olur.

Yağmur:Su damlacıkları içinde bulundukları hava ortamında sürekli hareket halindedir.Bu hareketleri sırasında birbirleriyle çarpışıp birleşir ve giderek büyüyen su damlacıkları olur.Soğuk bir hava tabakası ile karşılaşınca bulutun içinde artık tutunamayacak kadar büyüyüp ağırlaştığı için yeryüzüne YAĞMUR olarak düşer .

Kar:Soğuk havalarda aşırı soğumuş su damlacıkları birbirine yapışır ağırlaşırlar daha fazla duramazlar ve KAR olarak yer yüzüne düşerler.

Sis:Hava su buharı içeriyorsa buna nemli hava denilmektedir .Nemli hava yeryüzüne yakın yerlere soğuduğunda yoğuşur.Su damlacıkları havada asılı kalır.Bu olaya SİS deriz

Bulut:Yer yüzündeki sular güneşin sıcaklığının etkisiyle buharlaşır.Buharlaşan su yani su buharı havaya karışır .Su buharı içeren hava yükseldikçe soğur .Yükseklerde bulunan soğuk hava içindeki su buharı yoğunlaşarak çok küçük su damlacıkları ya da buz kristallerine dönüşür.Böylece BULUTLAR ortaya çıkar.

Nem:Yer yüzündeki sular buharlaşarak havada asılı hale gelirler.Havada asılı olan su zerrecikleri vücudumuzda NEM olarak çarparlar.

Dolu:Bazen bulutların olduğu hava zaman zaman soğur .Havalar soğuduğu için su buharları DOLU seklinde yer yüzüne düşer.

Buğu: Evin içerisinde sıcak, dışarıda da soğuk. Cam sıcak ve soğuğu aldığı için buhar oluşur buda çok buhar oluştuğunda su olarak aşağıya iner. Buda BUĞU olmuştur.

resim: 
http://www.okullux.com